Главният треньор на ЛАФК осъжда мача на МЛС, изигран при силен сняг, като „абсолютен позор“
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-03 | 01:20:21

Главният треньор на футболния клуб Лос Анджелис (ЛАФК) Стив Черундоло каза, че е „абсолютен позор“, че мачът на неговия отбор срещу Реал Солт Лейк (РСЛ) продължи въпреки виелицата, погълнала Америка Фърст Фийлд в Санди, Юта в събота.

След като мачът от Мейджър Лийг Сокър (MLS) беше отложен с повече от три часа поради неблагоприятните условия, LAFC загуби с 3-0, докато снегът валеше около играчите.

„Не бяха трудни условия, а невъзможни условия, абсолютна шега, която трябваше да изиграем днес“, каза Черундоло пред репортери.

„Не е безопасно за играчите, едно от най-лошите професионални спортни събития, които съм виждал в живота си. Чувствам се ужасно за играчите, които ги подложихме на това. Играта можеше и трябваше да бъде свикана много пъти преди това.”

Първоначално началото беше насрочено за 14:00 часа. ET, но беше отложено с два часа поради силен вятър. След това мачът започна за четири минути, но отново беше отложен за още един час поради падащи мълнии наблизо.

Според LAFC, играчите са издържали на „почти минусови температури, предизвикани от една от най-силните зимни бури в Юта за годината“.

След като мачът започна, RSL направи доминираща игра през първото полувреме, отбелязвайки три гола и поставяйки играта извън обсега на LAFC.

Андрес Гомес вкара първите два гола на отбора си – първият, след като мина покрай последната защитна линия и мушна топката покрай плонжиращия Уго Лорис, а вторият, след като Диего Луна му уреди да вкара топката в мрежата.

Гомес осигури третия гол на RSL малко преди полувремето, когато центрирането му в наказателното поле намери Чико Аранго, който се плъзна по покритата със сняг трева и насочи топката в мрежата.

„Подготвяте се цяла седмица за очевидно нормални условия, подготвяте отбори за определени тактики и когато стане толкова лудо и невъзможно да се играе, нищо, което правите в подготовката, няма значение … Просто ме озадачава, че бихме подложили играчите на това“, добави Черундоло.